Midilli Turu 1 Gece Konaklama

Sezek Travel - Ayvalik Midilli Rent A Car - Midilli Gemi Feribot Bileti - Yurtici Yurtdisi Tur Organizasyon

Midilli Turu 1 Gece Konaklama

Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra saat 09:00 da Midilli’ye hareket ediyoruz.

1.Gün (MERKEZ & GERA & AGIASOS)

Sabah saat 08.00'da Ayvalık Gümrük'te buluşup, Gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. Ardından 1.5 Saat sürecek olan deniz yolcuğumuza Saat 09.00 itibariyle başlıyoruz. Saat 10.30'da Midilli Adası Gümrük'te oluyoruz.

Buradaki işlemlerin ardından Bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli Adası şehiriçi turuna başlıyoruz. Burada şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı' nda rehberimizin eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi şehir merkezindeki tarihi eserleri geziyoruz.

Daha sonra Kale altındaki restoranlarda öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardında Ada'nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros'un memleketi Gera Körfezi'nden geçip Agiasos'a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü'nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi'ni ve Agiasos Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Çarşı meydanında bir kahve molası için serbest zaman veriyoruz.

Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Akşam katılacağımız Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanıyoruz, saat 21.00'da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, Unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.

2.Gün ( KALLONI & PETRA & MOLIVOS & MANDAMADOS & THERMI )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.00'da otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Kalloni Körfezinden geçerek Petra ve Petra'nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Günümüzün ikici durak yeri olan Molivos'a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya'ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos 'un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Burada 2 saat deniz ve yüzme molası veriyoruz.

Molivos gezimizin ardından Ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek Mandamados'a geliyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz.

Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas'ta Fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Saat 17.00 Midilli Gümrükte buluşup Otobüsten valizlerimizi alıp freeshop alışverişi yapıp, 18.00'de Ayvalık'a doğru deniz yolculuğumuza başlıyoruz. 1,5 saat sonra Ayvalık Gümrük'te oluyoruz.